Home page > Aktuality > Velitel 22. základny vrtulníkového letectva vyhlašuje výběrové řízení na pozice u jednotky předsunutých leteckých návodčích

Velitel 22. základny vrtulníkového letectva vyhlašuje výběrové řízení na pozice u jednotky předsunutých leteckých návodčích

Ve dnech 9 a 10. prosince 2021 se na 22. základně vrtulníkového letectva Biskajská uskuteční výběrové řízení u 225. letky bojového zabezpečení na tyto pozice:

 

  • předsunutý letecký návodčí (JTAC) u 225. letky bojového zabezpečení.
  • mladší specialista skupiny navedení (ROMAD) u 225. letky bojového zabezpečení.

 

Váš životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 26. listopadu 2021 na e-mail: czechfac@army.cz.

 

Popis pozice mladšího specialisty skupiny navedení (ROMAD):

Pracovní náplní tohoto příslušníka jednotky JTAC je především být nápomocen samotnému specialistovi JTAC (předsunutý letecký návodčí) a převzetí části úkolů v případě jeho vysoké pracovní vytíženosti. K jeho primárním úkolům patří údržba a příprava radiostanic, pozorovacích prostředků a řízení organických vozidel. Kromě standartní údržby materiálu jednotky se ROMAD účastní i plánování operací, připravuje další materiál týmu a jeho zabezpečení. Při plnění úkolů podpory pozemních sil funguje JTAC s mladším specialistou jako dvoučlenný tým, kdy ROMAD vypomáhá JTACovi s akvizicí cílů, generováním souřadnic cílů, značkováním a komunikací s prostředky CAS, palebné podpory a podporovanou pozemní jednotkou.

ROMAD je ve vševojskových dovednostech cvičen totožně jako JTAC, pouze požadavky na odborný kvalifikační výcvik a znalost anglického jazyka nejsou na tak vysoké úrovni jako u leteckých návodčích. Je schopen ovládat všechny druhy ručních zbraní AČR a specializované spojovací a akviziční vybavení. Vycvičen jako CLS, držitel řidičského oprávnění skupin B i C (V-B, V-C), má předpoklad k provádění výsadkové přípravy.

Perspektivní operátoři ROMAD mají později možnost absolvovat specializovaný výcvik a stát se tak leteckými návodčími (JTAC).

 

Požadavky na pozici ROMAD:

- zdravotní klasifikace A+ (schopen jako výsadkář)

- úplné středoškolské vzdělání

- předpoklad pro získání bezpečnostní prověrky na stupni TAJNÉ

- pokročilá angličtina

Nahoru