Home page > Aktuality > 11. listopad - Den válečných veteránů

11. listopad - Den válečných veteránů

Jeden z nejdůležitějších dnů pro všechny vojáky a válečné veterány. V tento den vzpomínáme na padlé kolegy a kamarády, kteří bojovali za naši svobodu a hodnoty demokratické společnosti.

Příslušníci 22. vrtulníkové základny „Biskajská“ si slavnostním nástupem připomněli tento významný den. Při této příležitosti byly vybraným vojákům předány medaile a významná ocenění.

Je to den, kdy lidé po celém světě zapalují svíčky a připínají si vlčí máky, aby uctili památku obětí válek. Den 11. listopad byl vybrán symbolicky, neboť právě v tento den roku 1918 bylo podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem a byly ukončeny boje 1. světové války. Od dvacátých let 20. století se symbolem vzpomínky na válečné oběti staly květy vlčího máku, které pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě.

Koupí květu vlčího máku přispěli i příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva „Biskajská“ do Vojenského fondu solidarity na podporu válečných veteránů a jejich rodin.

Velitel základny uctil památku válečných veteránů také položením věnců před památníky válečných veteránů v Náměšti nad Oslavou.

Fotogalerie

Nahoru