Úvodní stránka > Tradiční turnaj leteckých základen v ledním hokeji

Tradiční turnaj leteckých základen v ledním hokeji

Již tradičně se 22. základna vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou stává pořadatelem prvního kola hokejových turnajů Vzdušných sil AČR. Ne jinak tomu bylo i v tomto roce, kdy se do Náměště nad Oslavou ve dnech 29. a 30. ledna sjela mužstva z Čáslavi, Prahy a Pardubic.

Ve čtvrtek 29. ledna se po slavnostním zahájení odehrála základní část herním systémem „každý s každým“, který určil dvojice, jež v pátek bojovaly o třetí, respektive první místo.

Základní skupina, kde dominovali domácí z naší základny, vyhrála ve čtvrtek všechny zápasy. Ostatní zápasy byly vyrovnané a teprve poslední zápas určil pátečního soupeře o první místo pro domácí a to tým z Čáslavi. Oba týmy předváděly hezký hokej s brankovými šancemi, na obou stranách se brankáři překonávali ve výborných zákrocích. O třetí místo se utkali Pardubice a Praha.

Zatímco ve čtvrtek domácím vycházelo, na co šáhli, páteční zápas se štěstěnou přikláněl spíše Čáslavi. A když domácí za stavu 1:2 pro soupeře neproměnili ani trestné střílení, skončil zápas výhrou hostů poměrem 4:2. Třetí místo pro sebe v závěru zápasu utrhl tým z Prahy. Pardubice sice ještě v půlce zápasu za stavu 2:2 byly zdatným soupeřem, ale pak hráčům Prahy vyšlo několik akcí a zápas skončil 7:2.

Vyhlášení turnaje provedl velitel křídla vrtulníkové základny plukovník Petr Čepelka. Krásné individuální i kombinační akce a výborné výkony všech brankářů byly ozdobou tohoto turnaje.  Plukovník Čepelka poděkoval všem za vzornou reprezentaci svých útvarů a za fair play hru, což dokazuje fakt, že během celého turnaje nebyl jediný úraz. Na závěr všem sportovcům popřál, aby jim zápal a nadšení pro sport co nejdéle vydržel.

Výsledky:

  1. Čáslav
  2. Náměšť
  3. Praha-Kbely
  4. Pardubice

Text a foto: kpt. Jana Skřivánková, npor. Radek Hlavatý

Fotogalerie

Nahoru