Úvodní stránka > Pietní akt 16. výročí tragické nehody u Slatinic

Pietní akt 16. výročí tragické nehody u Slatinic

V pátek 14. listopadu 2014 uctili příslušníci 221. vrtulníkové letky naší základny památku kolegů z tehdejší 331. letky bitevních vrtulníků, kteří zahynuli při havárii bitevního vrtulníku Mi-24 vracejícího se 10. listopadu 1998 z leteckého dne v Irsku.

Na místě tragické nehody byl 11. listopadu 1999 za účasti rodin obětí, zástupců obce a příslušníků tehdejší přerovské vrtulníkové základny odhalen kamenný pomník. Spolu s rodinami a kamarády u něj uctili příslušníci 221. vrtulníkové letky památku položením věnce a minutou ticha.

Bitevní vrtulník Mi-24 vracející se z leteckého dne u irské 230. letky v Aldegrove na tehdejší 33. základnu vrtulníkového letectva do Přerova se po nahlášení problémů s řízením zřítil do lesa poblíž Slatinic. Přesná příčina havárie nebyla nikdy důkazně objasněna neboť se nedochovala černá skříňka ani magnetový záznam. Při pádu tehdy zahynula celá osádka, zástupce velitele 331. letky major Ladislav Chromý, velitel 3. roje major Pavel Hurčík, pilot nadporučík Marek Jozsa a palubní technik nadrotmistr Petr Cihlář.

Čest jejich památce!

Text: kpt. Ing. Jana Skřivánková, tisková a informační důstojnice 22. zVrL

Nahoru