Úvodní stránka > Otevřené nebe pro hendikepované u 22.zVrL

Otevřené nebe pro hendikepované u 22.zVrL

V sobotu dne 21. června 2014 se v Hradci Králové konal již sedmý ročník akce nazvané Open skies for handicapped – volně přeloženo Otevřené nebe pro hendikepované. Celodenní program pro hendikepované děti i dospělé připravilo hradecké letiště ve spolupráci s armádou. Letos tuto dobročinnou akci královéhradeckého letiště podpořila i naše základna.

Celkem sto dvacet návštěvníků z okolních ústavů a zařízení pro hendikepované občany mělo možnost prohlédnout si a osahat leteckou a pozemní techniku také u naší základny. Dále byly připraveny ukázky výcviku a poslušnosti služebních psů a ukázka dravců. Kladný vztah nevidomých zejména ke psům byl očekáván, ale obrovský zájem byl také o ukázky zbraní a samozřejmě největším lákadlem byl vyhlídkový let. Téměř stovka návštěvníků našla odvahu a s nadšením absolvovala dvacetiminutový vyhlídkový let nad okolím základny v letounu L-410 Turbolet.

Akce byla návštěvníky hodnocena jako velmi vydařená a tak věříme, že budeme moci v příštím roce spolupráci s hradeckým letištěm pro naše hendikepované spoluobčany ještě prohloubit.

Text a foto: kapitánka Bc. Jana Skřivánková

Fotogalerie

Nahoru