Úvodní stránka > Návštěva delegace Národní gardy států Texas a Nebraska ve VVP Libavá při výcviku COMAO

Návštěva delegace Národní gardy států Texas a Nebraska ve VVP Libavá při výcviku COMAO

Návštěva delegace Národní gardy států Texas a Nebraska ve VVP Libavá při výcviku předsunutých leteckých návodčích 22. zL

Ve středu 15. května v rámci návštěvy České republiky zavítali zástupci Národní gardy států Texas a Nebraska, přidělenec obrany velvyslanectví USA Praze plukovník Patrick Sullivan a John D. Williams z kanceláře pro obrannou spolupráci v doprovodu prvního zástupce náčelníka Generálního štábu generálmajora Miroslava Žižky do Vojenského výcvikového prostoru Libavá. Po přistání na střelnici Milovany přivítal hosty plk. Miroslav Svoboda, zástupce velitele 22. zL Sedlec, Vícenice u Náměště n/Osl., jejíž příslušníci na střelnici prováděli výcvik v rámci cvičení COMAO. Cvičení se účastní příslušníci Vzdušných sil AČR a Polska a v rámci výcviku ve VVP Libavá se na něm podílí také příslušníci 7.mb, zastoupeni minometnou jednotkou 72. mpr.

Velitel jednotky předsunutých leteckých návodčích 22. zL informoval přítomné o právě probíhající fázi výcviku integrované letecké podpory. Seznámil přítomné s činností předsunutého leteckého návodčího při leteckých střelbách v součinnosti se střelbou z minometu. Pote se diskutovalo o dosavadní spolupráci, účasti na cvičeních v USA v minulých letech i zkušenostech z působení v zahraničních operacích.

Na závěr přítomní sledovali  praktickou činnost leteckého návodčího, zteč letounu L-39 Albatros a střelbu z minometu.

Text: Mgr. František Pažourek, TM 22. zL Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou

Fotogalerie

Nahoru