Úvodní stránka > Mimořádná návštěva letiště

Mimořádná návštěva letiště

Neplánovaná, leč vzácná a úspěšná. Takhle stručně bychom mohli definovat návštěvu nového ministra obrany MgA Martina Stropnického na letišti v Náměšti. V rámci plánovaných jednání v Jihomoravském kraji, v pondělí 24. února 2014, se rozhodl cestou zpět do Prahy navštívit naši základnu. V odpoledních hodinách jsme tak byli připraveni současného ministra obrany přivítat spolu s velitelem vzdušných sil brigádním generálem Liborem Štefánikem, který doletěl z Prahy, aby mohl doplnit případné otázky týkající se vzdušných sil.

Za účasti hlavních představitelů základny a velitelů letek jsme návštěvu zahájili úvodní prezentací zahrnující informace od historie letiště až po současné plněné úkoly a zahraniční mise. Úvodní brífink probíhal v přátelské atmosféře a byl zakončen zápisem do kroniky, u příležitosti první návštěvy ministra obrany Martina Stropnického u 22. základny vrtulníkového letectva.

Praktické ukázky proběhly v opravárenské hale 223. letky oprav. Nejprve se prezentovali svojí vybaveností a dovednostmi předsunutí návodčí, poté byla panu Stropnickému umožněna detailní prohlídka obou typů vrtulníků provozovaných na naší základně a samozřejmě jejich výzbroji. Tím byla prohlídka prostorů letiště ukončena a nic nebránilo odletu pana ministra Stropnického společně s velitelem vzdušných sil do Prahy.

Text a foto: Tisková a informační důstojnice 22. zVrL kapitánka Bc. Jana Skřivánková

Fotogalerie

Nahoru