Úvodní stránka > Aktuality > Účast našich příslušníků základny na Memoriálu Davida Bláhy 2017

Účast našich příslušníků základny na Memoriálu Davida Bláhy 2017

Dne 26. 5. 2017 byl v Prostějově – Smržicích zorganizován již 12. ročník turnaje v malé kopané. Pořádání turnaje je spojeno s každoročním připomenutím tragických událostí,které se stali příslušníkům 601.skss při výcviku nebo v misích, a je tak příležitostí zavzpomínat na jejich působení u této jednotky.Přijali jsme pozvání od velitele 601.skss, plk. Davida Franty a zhostili se úkolu sestavit tým, který by se pokusil získat putovní pohár a dobře reprezentovat vrtulníkovou základnu na zeleném trávníku.

Sestavením týmu byl pověřen Karel „Mourinho“ Kolesa. A protože hlavní hvězdy Manchesteru United byly povolány vyválčit titul v Evropské lize UEFA, musel vzít trenér na tento turnaj hráče z druhého sledu. Pozici brankáře přijal rtm. František Zavadil (225.lbz), pozice obránců přijali svob. Martin Kabelka (225.lbz), des. Jaroslav Hartl (226.llp), čet. Michael Nováček, kpt. Milan Adamča (O-3) a pozice útočníků pplk. Tomáš Navrátil (223.lolt),npor. Jan Moudrý (O-4), mjr. Roman Vildomec (226.llp), rtm. Radek Křivánek (226.llp),rtm. Robin Havelka (225.lbz), rtm. Josef Lang (225.lbz).

Dobře zvolená předzápasová taktika a rozdělení jednotlivých rolí na hřišti, přinesla své plody v podobě těchto výsledků: 22.zVrL 8:0 601.skss (Young boys) Prostějov,22.zVrL 0:0 Policie ČR Prostějov, 22.zVrL 7:0 102.pzpr Prostějov. Se skóre 15:0 jsme stali vítězi skupiny A a postoupili přímo do finále, kde jsme se utkali s mužstvem Centra podpory speciálních sil – týmem „A“, z Olomouce. Výsledek 5:0 v náš prospěch, završil úspěšné dopoledne ve Smržicích.

Při závěrečném vyhlášení výsledků velitelem 601.skss, nám tak byl předán putovní pohár Davida Bláhy, který zaujme své čestné místo na naší základně. Dalším dílčím úspěchem bylo i vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, kterým se stal pplk. Tomáš Navrátil (223.lolt).

Vítězem memoriálu se tak pro rok 2017 stalo mužstvo 22.zVrL a již teď je jasné,že obhajoba tohoto umístění bude příští rok daleko těžší a soupeři budou zcela jistě lépe připraveni.  

Autor: kpt. Milan Adamča                

Fotogalerie

Nahoru