Úvodní stránka > Aktuality > TEN DRUHÝ ŽIVOT

TEN DRUHÝ ŽIVOT

Vojáci a vojákyně, občanští zaměstnanci a občanské zaměstnankyně,

pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického vznikla na jaře tohoto roku putovní výstava fotografií z nasazení českých vojáků v zahraničních misích, která se od 31. května do 29. září 2016 prezentuje v sedmi městech České republiky (Brno, Olomouc, Dukovany, Ostrava, Lednice, Třeboň a Praha). Výstava nese název TEN DRUHÝ ŽIVOT.

Čtyřicet šest vystavených snímků od pěti autorů – včetně tří vojáků – si klade za cíl nejen přiblížit práci a každodenní život příslušníků Armády ČR během jejich působení v zahraničních operacích, ale zároveň jim i pomoci. Výtěžek ze slavnostní dražby vybraných fotografií proto půjde na podporu činnosti Komunitního centra pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky pod patronací Vojenské nemocnice v Brně, které by se mohlo otevřít již v září tohoto roku. Jedná se o první centrum tohoto typu určené pro vojáky v České republice. Centrum se bude zaměřovat na vzdělávací kurzy, sportovní aktivity a další společenský program.

Mým přáním je podpořit projekt výstavby Komunitního centra v Brně a pomoci tak vojákům a jejich rodinám, kteří se dostali do složité životní situace, aby se co nejdříve zařadili do běžného života. Chci vám, vojákům, popřát, abyste pomoc Nadačního fondu Niké, který stojí za tímto projektem, nikdy nepotřebovali, na druhou stranu, abyste se ze všech sil zaměřili na pomoc druhým.

Naše 22. základna vrtulníkového letectva se dlouhodobě podílí na plnění úkolů v zahraničních operacích a proto se pokusíme vydražit fotografii s leteckou tématikou, která po celou dobu konání výstavy propagovala naše působení v zahraničí. Vydražená fotografie bude vystavena na čestném místě letecké základny.

Vojáci a vojákyně, občanští zaměstnanci a občanské zaměstnankyně,

dovolte, abych Vás oslovil se žádostí o podporu výstavby komunitního centra, a to formou finančního příspěvku, který půjde na dražbu vybrané fotografie z výstavy Ten druhý život, která se uskuteční 4. října 2016 v Praze.

 

Vaše příspěvky zasílejte na tento bankovní účet:

115-284270247/0100

Nahoru