Úvodní stránka > Aktuality > Snížení finančního ohodnocení bývalých ani současných vojáků nechystáme

Snížení finančního ohodnocení bývalých ani současných vojáků nechystáme

 

3.4.2017 • V poslední době řešíme na Ministerstvu obrany a Generálním štábu AČR dotazy na možné změny ve výpočtu a vyplácení výsluhových náležitostí. V některých diskusích, především na internetu, pak kolují informace, že by se výsluha vojáků měla snížit nebo dokonce zrušit. Odpověď je jednoduchá – žádné podobné změny nechystáme. Naopak.

Ministerstvo obrany bylo velmi aktivní v otázce zrušení zdanění výsluh, které po dlouhých šesti letech vstoupilo v platnost od ledna letošního roku. Za současného vedení resortu jsme valorizovali platy všech vojáků z povolání, a to v roce 2015 o tři procenta, v roce 2016 pak o procenta čtyři. Další valorizaci platů vojáků z povolání připravujeme na letošní rok, ideálně od července.

Současní i bývalí vojáci si zkrátka zaslouží odpovídající finanční ohodnocení. Omezení jejich práv a zvýšené povinnosti jim musí být kompenzovány. Navíc i po odchodu do zálohy se jedná o občany, kteří jsou nadále schopni díky svému výcviku a přípravě pomoct společnosti při mimořádných a krizových situacích.

Výsluhové náležitosti jsou zcela běžné v řadě států. Příslušníkům Armády České republiky za jejich dlouholetou službu pro naši zemi náleží plným právem. A to především v době zhoršující se bezpečnostní situace ve světě, kdy význam armády oceňuje vysokou mírou podpory i široká veřejnost.

Zajištění a motivovaní vojáci jsou pro další rozvoj naší armády tím nejdůležitějším. Z úrovně vedení resortu budeme pro jejich službu i nadále vytvářet stabilní a perspektivní prostředí.

 

převzato z army.cz

Nahoru