Úvodní stránka > Aktuality > Slavnostní nástup a pietní akty ke Dni vítězství

Slavnostní nástup a pietní akty ke Dni vítězství

V pátek 6. května 2016 jsme si přečtením Rozkazu ministra obrany ke Dni vítězství, v rámci slavnostní nástupu, připomněli trochu historie i význam pro současnost a minutou ticha uctili památku padlých 2. světové války.

            Pro nás, příslušníky Vzdušných sil Armády České republiky jsou to pak zejména vojenští piloti, kteří po boku spojenců tvořili zápis do historie a tradic vojenského letectva. Velmi si vážíme jejich statečnosti v boji s nepřítelem a nezdolné víry ve spravedlnost. Byli prvními, kteří po hitlerovské okupaci okleštěného Československa dali své síly, schopnosti a životy k dispozici v boji s fašismem. Zůstanou pro nás příkladem a zdrojem motivace při plnění našich hlavních úkolů vyplývajících ze začlenění do spojenecké odpovědnosti za vzdušný prostor států NATO, ale i při plnění úkolů v mírových operacích. Patří jim náš vděk, uznání a úcta, vyjádřená pietními místy všude tam, kde historie zaznamenala jejich účast.

Významné dny 71. výročí Dne vítězství jsme uctili také položením věnců a kytic dne 6. května na pietních místech v Náměšti nad Oslavou a v Třebíči, dne 8. května položením květinových darů a průletem vrtulníku v Hrotovicích.

 

Text a foto: Tisková a informační důstojnice 22.zVrL,kpt. Ing. Jana Skřivánková

Fotogalerie

Nahoru