Úvodní stránka > Aktuality > Školení odborných zástupců plníren AČR zahrnovalo teorii i praxi

Školení odborných zástupců plníren AČR zahrnovalo teorii i praxi

V polovině května se na naší základně uskutečnilo plánované třídenní školení odborných zástupců plníren AČR. Školení, kterého se zúčastnila bezmála třicítka příslušníků AČR, do jejich pracovní náplně patří obsluha a manipulace s nádobami na přepravu plynů, zahrnovala jak teoretickou část, tak i praktickou ukázku.

Školení se konalo pod záštitou Centra zabezpečení oprav konkrétně VZ 5512 Lázně Bohdaneč pod vedením o.z. Vladimíra Svídy. „Cílem školení je rozšíření znalostí a obnova platnosti osvědčení k obsluze a manipulaci s nádobami na přepravu plynů odborných zástupců plníren napříč celým spektrem AČR, jež je nezbytné pro výkon jejich funkce“, řekl Vladimír Svída.

Praktická ukázka byla připravena ve spolupráci s rotou zabezpečení letového provozu 226. letky logistické podpory a letištní hasičskou jednotkou 225. letky bojového zabezpečení. Účastníkům školení byla představena technika pro výrobu a doplňování stlačených plynů do letecké techniky a sklad tlakových lahví s plnírnou. Součástí byla také ukázka plnírny dýchacích přístrojů na vojenské hasičské jednotce.

„Jsme rádi, že jsme zde na letišti v Náměšti mohli přivítat účastníky tohoto školení a představit jim naši techniku leteckého technického a provozního zabezpečení. S pracovníky z Lázní Bohdaneč dlouhodobě spolupracujeme, což přispívá k rozvoji bezpečného provozu zabezpečující techniky“, uvedl závěrem zástupce velitele roty zabezpečení letového provozu nadporučík Jiří Mašlaň.

 

Fotogalerie

Nahoru