Úvodní stránka > Aktuality > Přípravná fáze mezinárodního cvičení Ample Strike 2017 je v plném proudu

Přípravná fáze mezinárodního cvičení Ample Strike 2017 je v plném proudu

25. 08. 2017: Od středy 23. srpna probíhají přílety zahraniční letecké techniky, která se v příštích dvou týdnech zapojí do mezinárodního cvičení Ample Strike 2017. Na naší základně se nachází již 3 polské bombardéry Su-22 a litevské stroje L-39 Albatros. Dvojice polských letounů Su-22 bude v pátek 25. srpna realizovat první seznamovací lety v okolí náměšťského i čáslavského letiště.

Dnes očekáváme přílet slovinských turbovrtulových letounů Pilatus PC-9, přílety budou pokračovat do pondělí 28. srpna, kdy by mělo ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice přistát 6 amerických vrtulníků AH-64 Apache.

V letošním roce se počítá s účastí až 1 300 cvičících, z toho jsou necelé tři stovky ze zahraničních armád. Podruhé od zavedení plně profesionální armády se do mezinárodního cvičení vzdušných sil zapojí také příslušníci Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR a vůbec poprvé se zúčastní záložníci Vzdušných sil AČR.

Informace o cvičení průběžně uveřejňujeme na našich webových stránkách, facebookovém profilu, nově nás najdete také na sociální síti flickr.

Nahoru