Úvodní stránka > Aktuality > Přednáška v rámci prevence rizikového chování

Přednáška v rámci prevence rizikového chování

V rámci prevence rizikového chování (PRCH) se na naší základně dne 7.6.2017  uskutečnila v dopoledních hodinách přednáška na téma Agresivita a domácí násilí.  Přednášku vedl  Mgr. Petr Soják, Ph.D., který působí na Masarykově univerzitě v Brně a spolupracuje s Ligou otevřených mužů.  Hned na začátku zdůraznil „Není agresivita jako agresivita. Jedna, ta obávaná, se skrývá ve školních poznámkách o šikaně a později třeba v policejních protokolech. Ta druhá je však k životu nezbytná, jen je potřeba ji umět ukočírovat.“

S agresivním chováním v mezilidských vztazích se bohužel setkáváme velmi často, avšak medializovat tuto problematiku je obtížné. Klasické psychologické teorie nám pomáhají tento typ chování docela jednoduše odvodit, ale jak se s ním vypořádat v běžném životě už tak jednoduché být nemusí.

Přednáška měla za úkol objasnit problematiku agresivity, rozebrat podstatu, příčiny vzniku agresivního chování a zkusit si konfrontaci s reálnými situacemiSoučástí přednáška byla i dskuze k danému tématu.

Fotogalerie

Nahoru