Úvodní stránka > Aktuality > Piloti museli nouzově opustit vrtulník, naštěstí jen jako

Piloti museli nouzově opustit vrtulník, naštěstí jen jako

Dnes v dopoledních hodinách probíhal na 22. základně vrtulníkového letectva nácvik nouzového opuštění vrtulníku na vodní plochu. Letecký personál je povinen tento výcvik absolvovat jedenkrát ročně.

Piloti, palubní technici i palubní střelci z 221. a 222. vrtulníkové letky z náměšťské vrtulníkové základny se sešli v prostorech bazénu, kde si mohli vyzkoušet, jaké to je vyskočit s několikakilogramovou výstrojí do vody. Pod dohledem instruktorů záchranné a výsadkové přípravy byli nejprve obléknuti do padákových postrojů, následně museli simulovat nouzové opuštění stroje skokem do vody. Jejich úkolem bylo úspěšně a bezpečně vyplavat mimo prostor padáku, zvládnout uvolnění zámků postroje a doplavat do záchranného ostrůvku, typové označení C12/2004L určeného pro 12 osob.

Kromě záchranného ostrůvku určeného pro větší počet osob, který je povinnou výbavou posádky transportního letadla při letu nad souvislou vodní plochou, používají členové posádky rovněž individuální prostředky záchrany. Patří sem záchranná vesta s límcem a neoprenový oblek v případě přeletu nad mořem. Záchranný ostrůvek navíc obsahuje zásoby pitné vody, prostředky na úpravu pitné vody a další věci potřebné k přežití.

Fotogalerie

Nahoru