Úvodní stránka > Aktuality > Palubní střelec z náměšťské vrtulníkové základny pomohl získat peníze na podporu onkologicky nemocných dětí v Brně

Palubní střelec z náměšťské vrtulníkové základny pomohl získat peníze na podporu onkologicky nemocných dětí v Brně

Ve středu 8. března navštívil příslušník 22. základny vrtulníkového letectva praporčík Jaroslav Fiedor dětské pacienty na Klinice dětské onkologie v Brně, aby zde společně se zástupci firmy Gunexpert a střelnice Triggerservice Brno předal šek v hodnotě 10 tisíc korun, které poputují na konto Nadačního fondu dětské onkologie Krtek.

Fond si klade za cíl zkvalitnit a zpříjemnit pobyt dětem v nemocnici,  zkvalitnit péči v průběhu celé léčby a poskytnout podporu při vyrovnávání se s následky nemoci. Krtek rovněž vytváří projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným dětem i dětem, které již aktivní léčbu ukončily a vyrovnávají se s jejími následky.

Peníze byly vybrány v rámci večerních přednášek, které praporčík Fiedor organizoval a vedl od září 2016 do ledna 2017 ve spolupráci se  střelnicí Triggerservice Brno, a to bez nároku na honorář. Celkem se jednalo o téměř 20 hodin a výuka byla zaměřena na tato témata: základy první pomoci, útočná puška Sa vz 58, základy přesné střelby - minimum pro odstřelovače, palubní střelci v AČR, výstroj a výzbroj bojovníka, přežití v přírodě a krizových situacích.

Praporčík Fiedor se po návštěvě svěřil se svými pocity. „Návštěva dětí na onkologické klinice pro mě byla velmi silným zážitkem. Viděl jsem statečné děti, které bojují s osudem a nevyléčitelnou nemocí, mají své touhy a přání. Jeden osmiletý chlapec mi na rovinu řekl, že by se chtěl v létě podívat k moři a moc si přeje, aby se mu to vyplnilo. Peníze, které jsem společně se střelnicí Triggerservice věnoval, jdou právě na projekt zaměřený na plnění posledních přání, ať už je to vidět moře, Eiffelovku nebo letět vrtulníkem.“

Přednášek se účastnilo přibližně 130 osob, které neváhaly investovat své peníze na dobrou věc. Praporčík Fiedor  kromě zmíněného šeku předal dětem také drobné dárečky a pozval je na  vrtulníkovou základnu.

Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva se dlouhodobě podílejí na aktivitách zaměřených na charitativní činnost. Za zmínku stojí například vyhlášení veřejné sbírky na podporu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně, v rámci které se podařilo získat více než padesát tisíc korun nebo podpora Dětského domova v Náměšti nad Oslavou.

 

Nahoru