Úvodní stránka > Aktuality > ODLEHČENÝ POHLED NA PŘÍPRAVY 60. VÝROČÍ A DOD

ODLEHČENÝ POHLED NA PŘÍPRAVY 60. VÝROČÍ A DOD

 

ODLEHČENÝ POHLED NA PŘÍPRAVY 60. VÝROČÍ A DOD

 

Hned po odeznění rozsáhlého cvičení Ample Strike jsme rovnýma nohama skočili do příprav dalších akcí. Jelikož podstatou armády není jen cvičit, ale také být v kontaktu s veřejností, čekaly nás úkoly právě tohoto ražení. Konkrétně oslava 60. výročí založení leteckých útvarů posádky Náměšť a Den otevřených dveří letiště, které se konaly na přelomu měsíců září říjen.

Ačkoli byl tento měsíc nadprůměrně teplý a příjemný, práce na základně bylo snad o to více. Kdybychom vyhlásili soutěž o nejvýstižnější heslo, které by charakterizovalo naše vypětí, vyhrál by výrok “NEMÁM ČAS“.  Byli jsme zahlceni informacemi, termíny schůzek, telefonovali nám, přicházely nám esemesky, emaily, a pokud bychom nežili v digitální době, mohli bychom celé září plavat ne v bazénu, ale v dopisech. Všichni jsme měli potřebu hodně toho stihnout, vše zvládnout na výbornou, udělat zkrátka “první poslední“…a navíc ještě s úsměvem. Měli jsme hustě popsané diáře všech velikostí, stoly zavalené papíry, tabule barevnější než pohádky od Disneyho a uši otlačené od telefonů.  Občas jsme svým poznámkám přestávali rozumět a určitě jsme potřebovali víc než 24 hodin na jeden den. Tajně jsme doufali, že už nepřijde nic nenadálého, ovšem vždy marně.

Přes všechny tyto peripetie jsme to nakonec zvládli podle našich představ a doufáme i podle představ veřejnosti a hostů, od kterých, k našemu potěšení, přicházejí zatím jen kladné ohlasy. Všem zúčastněným bychom tímto chtěli poděkovat za příjemné zakončení sic hektického, ale zároveň velmi úspěšného babího léta.

Fotogalerie

Nahoru