Home page > Aktuality > NA VRTULNÍKOVÉ ZÁKLADNĚ BYL PŘEDÁN ČESTNÝ ODZNAK AČR A CERTIFIKÁTY O ABSOLVOVÁNÍ KARIÉROVÝCH KURZŮ

NA VRTULNÍKOVÉ ZÁKLADNĚ BYL PŘEDÁN ČESTNÝ ODZNAK AČR A CERTIFIKÁTY O ABSOLVOVÁNÍ KARIÉROVÝCH KURZŮ

V pondělí 11. května 2020 měl velitel 22. základny vrtulníkového letectva „ Biskajská“ čest předat jménem náčelníka Generálního štábu AČR podplukovníkovi Tomáši Kaderovi čestný odznak Armády České republiky Za zásluhy III. Stupně u příležitosti Dne vítězství 8. května.

Slavnostní akt se uskutečnil v salónku generála Emila Bočka ve Stálé expozici letiště Náměšť. Podplukovník Kadera začal svou profesní kariéru v roce 1990 nástupem na Vysokou vojenskou leteckou školu v Košicích, obor letištní zabezpečení. Po ukončení vysoké školy začal pracovat v posádce Náměšť, kde si prošel různými velitelskými funkcemi. Od roku 2013 zastává funkci zástupce náčelníka štábu pro logistiku. Oceněný má velké zásluhy o trvalý a dlouhodobý rozvoj posádky Náměšť nad Oslavou. Osobně se angažuje v projektech NATO Security Investment Programme a financování nemovité infrastruktury letiště Náměšť. Podplukovník Tomáš Kadera je styčným důstojníkem útvaru při pořádání akcí ve spolupráci s Vojenským leteckým klubem Náměšť Nad Oslavou, podpoře rozsáhlých projektů prezentujících útvar na veřejnosti jako je akce s názvem „Nebe nemá bariéry“, Den otevřených dveří letiště Náměšť a dalších významných akcí. Má trvale velmi profesionální přístup k plnění služebních úkolů a dlouhodobě dosahuje výtečných výsledků. „Podplukovník Kadera je opravdovým odborníkem ve své oblasti, neexistují pro něj neřešitelné situace. Jde vstříc všem pracovním výzvám a snaží se je splnit s neutuchající energií jemu vlastní,“ uvedl plukovník Straka.

Příslušníci základny opět uspěli v nelehkých kariérových kurzech

Z důvodu krizových opatření vlády ČR dále pak velitel na mateřské základně v prostorech Stálé expozice letiště Náměšť předal jménem velitele VeV VA Vyškov úspěšným absolventům certifikáty o absolvování kariérových kurzů, kterými si splnili další pomyslný žebříček v kariéře vojenského profesionála. Naši příslušníci úspěšně absolvovali Kurz pro nižší důstojníky, Základní důstojnický kurz, Základní praporčický kurz a Poddůstojnický kurz. „Všem patří velká gratulace a díky za odvedenou práci,“ ocenil velitel základny plukovník Straka.

 

Fotogalerie

Nahoru