Úvodní stránka > Aktuality > Koloběh Dalešického pivovaru- druhé místo pro náš tým

Koloběh Dalešického pivovaru- druhé místo pro náš tým

Již šestým rokem se třetí květnovou sobotu sjíždí do Dalešického pivovaru týmy nadšenců extrémních   závodů. Závod na 100 kilometrů absolvují pětičlenné týmy ve čtyřech přibližně pětadvaceti kilometrových okruzích, kdy čtyři členové jedou na kole a pátý běží. Délku běžeckého úseku si volí každý tým dle své strategie a taktiky, podmínkou je předání štafetového kolíku mezi běžci zde nahrazeného šátkem.

A šestkrát nastoupil na start i tým naší základny, který poslední dva roky doplňuje druhý tým, který ač složený z příslušníků naší základny, reprezentuje v rámci výpomoci samotný pivovar.

Před naším týmem letos stál nelehký úkol navázat na úspěchy předchozích ročníků a potvrdit tak, že 2x I. místo, 1x II. místo a 2x  III. místo jsou výsledky, které je schopen obhájit a po šesté vystoupat na stupně vítězů.

Pro tento rok došlo v týmu „Mirkovi hoši“ k jedné změně ve složení, kdy npor. Radka Hlavatého (4 starty) vystřídal kpt. Ladislav Zajíček (poprvé). Dalšími členy jsou kpt. Martin Hanáček (6 startů) a nrtm. David Staněk (6 startů), které doplňuje Michal Peitz (6 startů) z Třebíče a Jakub Řídel (2 starty) z Prahy.

„Pivovarská letka“, ačkoli nereprezentovala přímo útvar, ale byla složena z příslušníků naší základny startovala ve složení: čet. Tomáš Čaněk, čet. Zbyněk Fantal, čet. Petr Chalupa, svob. Michal Tretera a svob. Pavel Bulička.

Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 23 týmů, které startovaly ve dvouminutových intervalech systémem - nově příchozí a následně obrácené pořadí loňského závodu. Pro Pivovarskou letku to znamenalo, že startují čtvrtí od konce a Mirkovi hoši jako předposlední. Už první kolo prozradilo, s jakou formou do závodu ten který tým nastoupil. Mezičasy nejen prvního, ale všech průběhů pivovarem u vedoucích týmů naznačovaly, že se letos běží na traťový rekord a pravděpodobně i jednotlivé týmy posunou svá předchozí maxima ještě výše. Do čela závodu se zpočátku probojovali Mirkovi hoši, těsně následováni loňskými vítězi týmem Wheelrunners, kterým zdatně sekundovaly týmy Bematech- A a Pivovarská letka. Od třetího okruhu už ale bylo zřejmé, že Wheelrunners si loňské vítězství nenechají vzít, a tak největší drama se odehrálo o druhé a třetí místo, kdy tým Bematechu-A se ve třetím okruhu dotáhl zpět na Mirkovy hochy a dlouhé kilometry závodili bok po boku. Mirkovi hoši měli k dobru ony dvě minuty, které hned v úvodu stáhli na Bematech-A, takže jim v podstatě stačilo nenechat si je utéct a druhé místo bylo jisté. Přesto se s tímto stavem nespokojili a znovu, přibližně v polovině závěrečného okruhu, se jim podařilo odskočit a navýšit výsledný rozdíl. Tým Pivovarská letka přes veškerou snahu začal na konci druhého a zejména ve třetím okruhu na vedoucí týmy ztrácet, přesto musel jít stále naplno, aby udržel své sice nepopulární, ale v této konkurenci krásné čtvrté místo před dotírajícím týmem Seefelders, který nakonec porazili o tři a půl minuty.

Jak již bylo napsáno výše, výsledné časy patří tak trochu do říše snů a letošní ročník opět stanovil nový traťový rekord, kdy tým  Wheelrunners se dostal pod hranici pěti a půl hodiny a to časem 5:29:37,5. což pro dokreslení znamená, že v průměru běželi rychlostí 3:17 na kilometr (stokrát).

Mirkovi hoši, kteří loni slavili prolomení šesti hodin a časem 5:55:42 skončili na třetím místě, tak letos prolétli celou trať o 21 minut rychleji a ve fantastickém čase 5:34:40 získali druhé místo. Na třetím místě pak skončil Bematech-A časem 5:37:05 a Pivovarská letka s výsledným časem 6:01:05 obsadila čtvrté místo. Na dokreslení je potřeba zmínit, že první tři týmy dosáhly lepší čas než loňští vítězové.

Autor: npor. Radek Hlavatý

Fotogalerie

Nahoru