Úvodní stránka > Aktuality > Hokejový turnaj velitele VzS AČR

Hokejový turnaj velitele VzS AČR

Poslední lednový týden se v Náměšti nad Oslavou uskutečnil mezi týmy letectva AČR dvoudenní turnaj v ledním hokeji. Již tradičně zahájil hokejovou sezónu Vzdušných sil AČR turnaj velitele 22. základny vrtulníkového letectva. Oproti předchozím letům došlo k navýšení počtu účastníků. K tradičním účastníkům mužstev z leteckých základen z Náměště nad Oslavou, Čáslavi, Prahy - Kbel a z pardubické Správy letiště se přidali v tomto roce také příslušníci protiletadlového raketového pluku ze Strakonic.

Již první zápasy, například mezi domácím mužstvem z Náměště a týmem z Čáslavi, daly tušit, že na tento turnaj přijeli ti nejlepší, které mohly jednotlivé základny nabídnout. I přesto, že výsledky někdy mylně vytvářely dojem velkých výkonnostních rozdílů mezi soupeři, zápasy byly velmi vyrovnané a o vítězství či prohře rozhodovaly často vlastní chyby. „Nováčci“ ze Strakonic se projevili jako zdatní a rovnocenní soupeři ostatním týmům.

Ani druhý den nic neubral na aktivní a atraktivní hře mužstev. Stále totiž nebylo rozhodnuto o výsledku tohoto turnaje a každý zápas mohl poslat mužstvo na stupně vítězů nebo pod něj. Rozhodující zápasy se nevyhnuly dramatickým okamžikům a rozhodčí měli co dělat, aby zklidnili „horké hlavy“. Přes drobné šrámy, na jinak dobře zorganizovaném a odehraném turnaji, mohl na závěrečném nástupu velitel vrtulníkové základny plk. gšt. Ing. Miroslav Svoboda, MSS všem poděkovat za účast, nasazení a bojovnost.  Nejlepším týmům a také hráčům zápasu osobně pogratuloval a předal na památku pamětní poháry a drobné ceny.  

Výsledné pořadí:

  1. místo: Náměšť nad Oslavou
  2. místo: Praha – Kbely
  3. místo: Strakonice
  4. místo: Čáslav
  5. místo: Pardubice

Text a foto: kpt. Ing Jana Skřivánková za přispění npor. Mgr. Radka Hlavatého

Fotogalerie

Nahoru