Úvodní stránka > Aktuality > Fotografie z výstavy „Ten druhý život“ podpoří válečné veterány

Fotografie z výstavy „Ten druhý život“ podpoří válečné veterány

V úterý 4. října byla v Domě armády Praha slavnostně ukončena putovní výstava fotografií z vojenských misí „Ten druhý život“. Vybrané fotografie byly vydraženy a ministru obrany Martinu Stropnickému byl předán šek s celkovou částkou 980 000 korun, která podpoří Komunitní centrum pro válečné veterány při vojenské nemocnici Brno.

22. základna vrtulníkového letectva jako jediný útvar Armády České republiky vyhlásila veřejnou sbírku na podporu Komunitního centra v Brně s cílem vybrat dostatečné množství finančních prostředků k tomu, aby bylo možné vydražit jednu z fotografií výstavy Ten druhý život.

Sen se stal skutečností a letecká základna v Náměšti se stala hrdým majitelem fotografie nadrotmistra Miroslava Lopatáře s motivem palubního střelce, který během slavnostního večera předal delegaci z Náměště v čele s velitelem plukovníkem Petrem Čepelkou vydražený obraz i opravňující certifikát.

Více informací ze slavnostního večera včetně videa naleznete zde:http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/fotografie-z-vystavy-_ten-druhy-zivot_-podpori-valecne-veterany-127293/

 

certifikát k vydražené fotografii

Fotogalerie

Nahoru