Home page > Aktuality > Důstojníci z alabamské Air War College navštívili vrtulníkovou základnu na Vysočině

Důstojníci z alabamské Air War College navštívili vrtulníkovou základnu na Vysočině

Dnes navštívilo 22. základnu vrtulníkového letectva poblíž Náměště nad Oslavou jednadvacet amerických důstojníků, kteří v současné době studují na alabamské letecké válečné akademii (Air War College). Součástí osnov jsou rovněž regionální a kulturní studia, tentokrát zaměřená na Evropu.

Hosty na základně přivítali velitel plukovník Petr Čepelka a jeho zástupce plukovník Miroslav Svoboda. Oba absolventi zmíněné školy. Plukovník Čepelka ukončil studia před necelým rokem, plukovník Svoboda před třemi lety. Studenti byli během briefingu, který vedl podplukovník Radek Pilař-velitel 225. letky bojového zabezpečení,  seznámeni se strukturou a hlavními úkoly letecké základny, leteckou technikou a nasazením příslušníků základny do zahraničních operací. Na závěr měli hosté možnost prodiskutovat řadu zajímavých otázek zaměřených na českou ekonomiku, provoz a údržbu vojenské techniky aj.

Během prohlídky letiště byla představena letecká technika v hangáru oprav letecké techniky, zde byli připraveni rovněž letečtí návodčí se svojí technikou. Hosté měli možnost shlédnout krátkou ukázku techniky pilotáže osádky vrtulníku Mi-24 v kamufláži Alien.

Fotogalerie

Nahoru