Úvodní stránka > Aktuality > Druhé místo v přebor rezortu MO ve florbalu vybojovali příslušníci naší základny

Druhé místo v přebor rezortu MO ve florbalu vybojovali příslušníci naší základny

Ve dnech 17. – 18. října 2017 se v Praze konal otevřený přebor rezortu Ministerstva obrany ve florbalu. Tohoto prestižního turnaje se pravidelně účastní nejen zástupci vzdušných a pozemních sil, ale také vojenská policie, střední škola v Moravské Třebové či dlouhodobě nepřekonaný celek Univerzity obrany Brno.

I letos tomu nebylo jinak a do soubojů o přední příčky se přihlásilo celkem 13 týmů. Ty byly rozlosovány do třech skupin, kde spolu sehrály po jednom vzájemném zápase. Následně pouze vítězové skupin měli možnost bojovat o celkové prvenství. Naši florbalisté po vítězstvích nad Hradcem Králové 2:1, Fakultou tělesné výchovy a sportu Praha 2:0, Žatcem 7:1 a Posádkovým velitelstvím Praha 3:0 ovládli pětičlennou skupinu C a dostali se do finálové skupiny obsazené favoritem turnaje UO Brno a nevyzpytatelnými Bučovicemi.

Nástup do prvního finálového utkání s Bučovicemi byl z pohledu našich hráčů excelentní. Během pár minut vedli 2:0. Bohužel díky vlastní nedisciplinovanosti a také díky velké dávce smůly při zakončení, dali soupeři šanci na obrat. Ten, byť byl permanentně zatlačen na své polovině, vytěžil z minima maximum, a šťastně vyhrál 2:4. Univerzita obrany Brno byla již kvalitnějším soupeřem a diváci mohli sledovat kvalitní souboj generací. Studenti ze začátku utkání potvrzovali svou dlouhodobou nadvládu, ale bez gólového úspěchu. Oproti předchozím zápasům však měl náš tým možnost hrát otevřený florbal, aniž by soupeř úpěnlivě bránil. A to mu vyhovovalo. I díky štěstí v zakončení se postupně vymanil z tlaku a naši hráči převzali iniciativu, což tvrdilo i skóre 4:0 na světelné tabuli. Až za tohoto stavu se podařilo UO Brno skórovat a to hned dvakrát. Zápas dostal nový náboj, ale více již sedlečtí florbalisté soupeři nedovolili. Navíc přidali jednu pojistnou branku a vyhráli 5:2.

Po vzájemném zápase s UO Brno se tak nakonec vítězem turnaje stal tým Bučovic. Druhou příčku obsadil náš útvar a „až“ třetí skončili mladíci z Univerzity obrany Brno. S přihlédnutím k obsazení turnaje se tak pro náš útvar jedná o výrazný úspěch.

Sestava Vojenského útvaru Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou:

Vedoucí mužstva: Enžl Radek

Hráči: Repáň Luboš, Adamča Milan, Vomela Jan, Betka Michal, Novák Josef, Moudrý Jan „C“, Novák Jan, Hloušek Pavel, Homola Daniel, Vildomec Roman, Gorka Pavel, Opletal Petr

 

Autor textu: npor.Ing. Jan Moudrý, DIS

 

Nahoru