Úvodní stránka > Aktuality > Aktivní záložníci se opět zapojují do mezinárodního cvičení

Aktivní záložníci se opět zapojují do mezinárodního cvičení

V neděli 27. srpna nastoupili příslušníci aktivní zálohy v kasárnách 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou, aby se zapojili do mezinárodního cvičení Ample Strike 2017.

Dvoutýdenního mezinárodního cvičení se bude účastnit celkem na 200 záložníků z pěších rot krajských vojenských velitelství a útvarů Vzdušných sil Armády ČR. Právě u útvarů vzdušných sil vznikly tyto jednotky teprve v červenci loňského roku.

Krátce po příjezdu v dopoledních hodinách a nutných zdravotních prohlídkách začalo záložníkům zaměstnání. Prvním z úkolů bylo zabezpečit si své stanoviště výstavbou plotů, vybudovat kontrolně propouštěcí stanoviště a zodolnit vstup do štábní budovy.

Vojáci v záloze jsou primárně předurčeni pro ochranu objektů důležitých pro obranu státu, kterými bude v letošním roce nejen letecká základna, ale také část kasáren, která bude součástí náročných scénářů s předsunutými leteckými návodčími a osádkami letounů.

V prvním týdnu se do cvičení zapojí 62 záložníků z Krajského vojenského velitelství Jihlava a 34 záložníků z jednotek 21. základny taktického letectva Čáslav, 22. základny vrtulníkového letectva a Správy letiště Pardubice.

Fotogalerie

Nahoru